Stworzyliśmy rozwiązanie, które pozwala budować dobre, publiczne placówki oświatowe. Choć system jest niedofinansowany to mając odpowiednie „know how” możemy tworzyć atrakcyjną i konkurencyjną ofertę edukacyjną.
Prowadzimy 63 placówki oświatowe, które korzystają z centralnego zespołu księgowego i administracyjnego. Zespół ds. pozyskiwania dotacji i grantów czuwa nad rozwojem wszystkich obiektów. Dzięki temu znacznie ograniczamy koszty działalności poszczególnych szkół, czy przedszkoli.
Publiczne placówki oświatowe są finansowane ze środków samorządów lokalnych. Wysokość dotacji na dziecko rośnie znacznie szybciej niż inflacja (z 700 do ponad 1100 zł w ciągu ostatnich czterech lat).
W odróżnieniu od innych publicznych placówek oświatowych nie mamy problemu ze znalezieniem dyrektorów do naszych przedszkoli i szkół. Dyrektorom zapewniamy pełne wsparcie, dzięki czemu mogą się skupić wyłącznie na realizowaniu własnej wizji placówki.
Chociaż działamy w systemie oświaty publicznej to nie obowiązują nas zapisy wynikające z Karty Nauczyciela. Mamy pełną swobodę kształtowania polityki kadrowej nagradzając efekty, a nie staż pracy.
Dbamy o dynamiczny, ale zrównoważony rozwój.
Oto jak zwiększała się liczba dzieci w naszych placówkach.
Mateusz Krajewski
prezes zarządu Fundacji
Jesteśmy jedną z największych fundacji oświatowych w Polsce i prowadzimy 63 placówki – głównie przedszkola i szkoły podstawowe. Działamy na polskim rynku edukacyjnym już niemal 20 lat, zatrudniamy 1000 pracowników i myślę, że dobrze rozpoznajemy problemy polskiej edukacji. Mamy za sobą kilkadziesiąt inwestycji, które pozwoliły tylko w 2019 roku zarobić inwestorom blisko 1,2 mln zł. Dodatkowo inwestycja w podnoszenie jakości polskiej edukacji ma także istotny walor społeczny – bardzo ważny dla naszych partnerów.
Z Fundacją związany od 2002 r. Realizuje program rozwoju sieci fundacyjnych placówek edukacyjnych. Jako członek zarządu koordynował i nadzorował otwarcie kilkuset placówek oświatowych i opiekuńczych na terenie siedmiu województw w Polsce. Za zasługi na rzecz oświaty i wychowania otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia m.in.: pamiątkowy medal „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia” oraz Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej,
Zakładając Fundację ponad 20 lat temu miałem nadzieję, że w dłuższej perspektywie przyczyni się ona do wzrostu poziomu edukacji w Polsce. To ambitne zadanie dzisiaj jest rzeczywistością. Dzięki umiejętnemu pozyskiwaniu funduszy potrafimy z niemal każdej placówki stworzyć miejsce wybitne w którym zarówno dzieci jak i nauczyciele mogą się realizować. Bez edukacji nie ma postępu, a bez postępu jesteśmy skazani na porażkę. Dlatego warto inwestować w edukację.
prof. dr hab. n. med.
Andrzej Grzybowski
założyciel Fundacji,
lekarz
Specjalista z zakresu okulistyki, ordynator Oddziału Okulistyki Szpitala Miejskiego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej (2008-2017), konsultant wojewódzki w dziedzinie okulistyki dla województwa wielkopolskiego (2010-2015), kierownik Katedry Okulistyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (2012 – obecnie). Laureat wielu prestiżowych krajowych (w tym m.in. Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu) i zagranicznych nagród naukowych. Odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Piotr Konopka
przedsiębiorca, inwestor
Od kilku lat wspólnie z Fundacją realizujemy projekty edukacyjne. Razem stworzyliśmy Przedszkole „Rubi” w Czerwonaku oraz przedszkole „Kropelka” we Wrocławiu. Współpraca z fundacją układa się wzorowo. Jako wspólnik wnoszę do spółki kapitał, natomiast fundacja dba o to by placówka dobrze funkcjonowała, miała dobrą kadrę oraz atrakcyjną ofertę edukacyjną. Obie spółki funkcjonują bez zarzutu zapewniając stabilny, długoterminowy zysk. Inwestycje w placówki edukacyjne są atrakcyjne ponieważ jest gigantyczne zapotrzebowanie na dobre publiczne placówki w Polsce. Dlatego traktuję to jako atrakcyjny kierunek dywersyfikowania kapitału.
„Inwestuję w projekty prowadzone przez Fundację od blisko 10 lat. Są dla mnie ważne nie tylko ze względu na przynoszone zyski, ale przede wszystkim dlatego, że inwestycje te mają bardzo istotny wymiar społeczny. Dzięki pieniądzom możemy zmienić polską, publiczną szkołę tak by była wzorem dla innych europejskich państw. Nic nie ma takiej stopy zwrotu jak nakłady na edukację. Żadna innowacja nie powstanie bez rzetelnej wiedzy i nauki. Dlatego w moim portfelu inwestycyjnym projekty związane z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty zajmują ważne miejsce.”
Janusz Kosiński
przedsiębiorca, inwestor
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej w Poznaniu. Od początku swojej kariery związany z branżą telewizji kablowej i telekomunikacją. Współzałożyciel spółek Telewizja Kablowa Poznań S.A., PUT KOMA S.A., Internat Cable Provider Sp. z o.o. i Telewizji WTK, kreatorów i liderów rynku telewizji kablowej w Wielkopolsce. Współzałożyciel i członek Rady Nadzorczej INEA S.A.
Wypełnij formularz by otrzymać szczegółową ofertę